alt

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa izalukaj - Oglądaj cały film bez limitu

rating7.1
10 163
Ocen
calendar2005
time2h 23m
Adaptacja powieści C.S. Lewisa. Wiatr historii zmusza czwórkę rodzeństwa do zamieszkania w domu ekscentrycznego profesora. Wkrótce Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr odkrywają w starej szafie przejście do magicznej krainy zwanej Narnią.

Aktorzy

Actor Liam Neeson

Liam Neeson

Actor James McAvoy

James McAvoy

Actor Tilda Swinton

Tilda Swinton

Actor Ray Winstone

Ray Winstone

Actor James Cosmo

James Cosmo

Actor Michael Madsen

Michael Madsen

Actor Jim Broadbent

Jim Broadbent

Actor Georgie Henley

Georgie Henley

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (2005) - Gdzie obejrzeć film?

Film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to ekranizacja pierwszej części popularnej serii książek C.S. Lewisa. Opowiada historię czworga rodzeństwa, które przez magiczną szafę trafia do niezwykłej krainy - Narnii. Tam poznają mówiące zwierzęta i angażują się w walkę dobra ze złem reprezentowanym przez tytułową Czarownicę.

Film miał premierę 07.12.2005 roku i zebrał bardzo dobre recenzje. Krytycy chwalili efekty specjalne, scenografię i grę aktorską. Publiczność także była zachwycona - film odniósł komercyjny sukces.

Teraz możesz obejrzeć ten film online na platformie streamingowej Zalukaj. Znajdziesz tam cały film w dobrej jakości. Dostępny jest zarówno z lektorem jak i z napisami w języku polskim.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii: Przeniesienie do magicznej krainy (2005)

Bohaterowie Opowieści z Narnii zostają w magiczny sposób przeniesieni z naszego świata do tytułowej krainy - Narnii. Nie wiedzą jeszcze, że ich przybycie było przepowiedziane i odgrywają ważną rolę w walce ze złem.

W Narnii poznają jej mieszkańców - mówiące zwierzęta, które żyją w harmonii dopóki nie pojawia się tytułowa Czarownica. To ona pogrąża krainę w wiecznej zimie. Przybycie dzieci zwiastuje jednak zmiany i możliwość pokonania tej groźnej wiedźmy.

Ta niezwykła historia wciągnie zarówno młodszych jak i starszych widzów. Z pewnością warto obejrzeć cały film by przekonać się, jak potoczą się losy bohaterów.

Opowieści z Narnii: Walka dobra ze złem (2005)

Film przedstawia klasyczny motyw walki dobra ze złem. Po jednej stronie stają czworo dzielnych rodzeństwa, ich sprzymierzeńcy - mówiące zwierzęta oraz potężny lew Aslan.

Po drugiej stronie stoi tytułowa Czarownica, władczyni zamrożonej w wiecznej zimie Narnii. Chce ona na zawsze zapanować nad tą magiczną krainą, pozbawiając jej mieszkańców nadziei i szczęścia.

Będzie to zacięta walka, a jej stawką jest nie tylko los Narnii, ale też życie głównych bohaterów.

Ostateczne starcie dobra ze złem z pewnością dostarczy widzom wielu emocji. Warto się przekonać, która ze stron odniesie zwycięstwo i zapanuje nad magiczną krainą Narnii.

Opowieści z Narnii: Wyprawa do wnętrza szafy (2005)

Kluczowym elementem fabuły jest tytułowa stara szafa, która stoi w domu profesora Kirke. To właśnie przez nią rodzeństwo Pevensie trafia do magicznej krainy.

Szafa okazuje się portalem do innego świata. Jej wnętrze jest znacznie większe niż można by przypuszczać. Wchodząc do niej, bohaterowie przenoszą się do zaczarowanej krainy Narnii.

To fascynujący zabieg scenariuszowy, który pozwala w naturalny sposób przejść z realnego świata do baśniowej krainy. Widzowie z zainteresowaniem obserwują tę niezwykłą wyprawę do wnętrza szafy i magiczną transformację.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii: Poznaj postacie i aktorów (2005)

 • Lucy Pevensie - Georgie Henley
 • Edmund Pevensie - Skandar Keynes
 • Susan Pevensie - Anna Popplewell
 • Peter Pevensie - William Moseley
 • Biała Czarownica - Tilda Swinton

To główne postacie i odtwórcy ich ról w filmie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa. Każda z nich odgrywa kluczową rolę w tej historii.

Szczególnie charyzmatyczna jest postać Białej Czarownicy. Zagrała ją utalentowana aktorka Tilda Swinton. Jej kreacja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków.

Opowieści z Narnii: Recenzje i opinie widzów (2005)

Film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród krytyków, jak i widzów.

Doceniono barwne postacie, świetne efekty specjalne i wzruszającą fabułę. Chwalono też scenografię, kostiumy i charakteryzację oddające klimat magicznej krainy Narnii.

Jest to znakomita familijna rozrywka, która zadowoli widzów w każdym wieku.

Jeśli szukasz wartościowego filmu fantasy, który wciągnie całą rodzinę - Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa spełnią Twoje oczekiwania. Koniecznie sam sprawdź, zostawiając własną recenzję!

Podsumowanie

Film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to fascynująca opowieść o walce dobra ze złem osadzona w baśniowej krainie. Czworo rodzeństwa przez magiczną szafę trafia do Narnii, gdzie poznaje mówiące zwierzęta i angażuje się w walkę z tytułową Czarownicą.

Produkcja z 2005 roku zebrała bardzo dobre recenzje i stała się komercyjnym sukcesem. Krytycy chwalili efekty specjalne, scenografię i grę aktorską. Publiczność także była zachwycona tym familijnym filmem fantasy.

Teraz możesz obejrzeć cały film online na platformie streamingowej Zalukaj. Dostępny jest tam z polskim lektorem lub napisami. Jeśli szukasz wartościowej rozrywki, która zadowoli widzów w każdym wieku, Opowieści z Narnii są idealnym wyborem.

Z pewnością warto poznać tę barwną historię i zapoznać się z opiniami setek tysięcy widzów, którzy zostawili pozytywne recenzje. Koniecznie sam sprawdź ten film fantasy i przekonaj się, jak potoczą się losy głównych bohaterów!

10 Podobnych Filmów:

 1. Kong: Wyspa Czaszki
 2. Aquaman
 3. Marvels
 4. Avengers: Koniec gry
 5. I viaggiatori
 6. Shrek 2
 7. Avengers: Wojna bez granic
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
 10. Super Mario Bros. Film
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 10163
Udostępnij serial
Cezary Olecki

Cezary Olecki

Witajcie w moim magicznym kinematograficznym królestwie! Jestem architektem tego portalu, gdzie każda klatka ma swoją opowieść, a każda recenzja układa się w mozaikę kina. Jako właściciel, dążę do stworzenia miejsca, gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem, a każdy seans to podróż w nieznane. Tutaj, każdy film, serial czy recenzja mają swój wyjątkowy głos, kształtując nasze spojrzenie na świat. Zapraszam Was do wspólnej eskapady przez krainę filmowych emocji, gdzie każdy ekran to brama do niezwykłych doświadczeń. Gotowi na kinową przygodę? Wkraczajcie do mojego portalu, gdzie marzenia stają się rzeczywistością!

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.1
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Walt Disney Pictures
avatar

MatVOD

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa jest dobry i daję mu 7.1 na 10163 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 23m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 23m. Gorąco polecam
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.1 nie wzięła się znikąd - Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa po prostu wciąga.
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa z oceną 7.1.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.1 sugeruje, że Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to pozycja obowiązkowa dla fanów Walt Disney Pictures.