alt

Donnie Darko izalukaj - Oglądaj cały film bez limitu

rating7.8
11 838
Ocen
calendar2001
time1h 54m
Tytułowy bohater, Donnie, jest nastolatkiem, uważanym za niezrównoważonego psychicznie. Pewnej nocy ujrzał dziwną postać: człowieka-królika, który wywabił go z domu, przez co uratował chłopakowi życie. Podczas kolejnych "wizyt" królik wyjawia mu, że jest przybyszem z przyszłości i pragnie zapobiec pewnym zdarzeniom. W tym celu Donnie zostaje zobligowany do wykonania różnych przedziwnych, destrukcyjnych dla otoczenia zadań. Wraz z rozwojem akcji okazuje się jednak, że nakazy przybysza nie były bezpodstawne... Film porusza temat podróży w czasie, możliwości jego odwrócenia i zmiany wydarzeń oraz tajemnicy, jaką jest nasz umysł.

Aktorzy

Actor Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Actor Maggie Gyllenhaal

Maggie Gyllenhaal

Actor Drew Barrymore

Drew Barrymore

Actor Jena Malone

Jena Malone

Actor Mary McDonnell

Mary McDonnell

Actor Seth Rogen

Seth Rogen

Actor Katharine Ross

Katharine Ross

Actor Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Donnie Darko - film z 2001 roku

Donnie Darko to amerykański film science fiction z 2001 roku w reżyserii Richarda Kelly'ego. Obraz opowiada historię nastoletniego chłopaka o imieniu Donnie, który zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Pewnej nocy Donnie spotyka tajemniczą postać w przerażającym kostiumie królika, która informuje go, że świat się skończy za 28 dni.

W rolach głównych wystąpili: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Maggie Gyllenhaal, Drew Barrymore. Data premiery filmu miała miejsce 19 stycznia 2001 roku. Obraz zebrał bardzo dobre recenzje i z miejsca stał się kultowy wśród fanów kina niezależnego.

Gdzie obejrzeć Donnie Darko z 2001 online?

Fani kina niezależnego z pewnością chcieliby obejrzeć ten kultowy obraz online. W internecie można znaleźć Donnie Darko na platformach takich jak: Zalukaj, Netflix, HBO GO czy Player. Niestety aktualnie film nie jest dostępny legalnie za darmo w sieci.

Osoby posiadające subskrypcję Netflix lub HBO GO mogą obejrzeć cały film na tych serwisach. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z darmowych okresów próbnych. Cierpliwi fani będą musieli poczekać, aż produkcja pojawi się ponownie w regularnej ramówce platform VOD.

Donnie Darko

Donnie Darko - dramat z Jake'iem Gyllenhaalem

Donnie Darko to przede wszystkim mroczny dramat obyczajowy z elementami science fiction. Młody Jake Gyllenhaal stworzył niezapomnianą kreację tytułowego bohatera, który zmaga się z problemami psychicznymi i dziwnymi wizjami na temat zbliżającego się końca świata.

Aktor doskonale oddaje rozterki i cierpienie nastolatka, który nie potrafi odnaleźć się w szarej rzeczywistości amerykańskiego miasteczka lat 80. Jego kreacja aktorska spotkała się z uznaniem krytyków. Film przyniósł mu nominację do nagrody Independent Spirit.

Donnie Darko reżyserii Richarda Kelly'ego

Za sterem produkcji stanął debiutujący wówczas Richard Kelly. Reżyserowi udało się stworzyć intrygującą i wciągającą opowieść, która balansuje na granicy snu i jawy. Kelly błyskotliwie serwuje widzom wizjonerską historię, która skłania do głębszej refleksji.

Reżyser umiejętnie buduje nastrój grozy i niepokoju, wszystko to przy akompaniamencie świetnej ścieżki dźwiękowej. Całość jego debiutanckiego dzieła robi ogromne wrażenie i zapada w pamięć na długo.

Donnie Darko i teoria podróży w czasie

Donnie Darko to film, który wielu widzów zmusił do głębszego zastanowienia. Produkcja Richarda Kelly'ego porusza wiele filozoficznych kwestii, między innymi dotyczących podróży w czasie i równoległych wszechświatów.

Bohater otrzymuje tajemnicze przesłanie, które pozwala mu cofnąć się w czasie i uratować ukochaną dziewczynę. Jednak wiąże się to z tragicznymi konsekwencjami dla niego samego. Film stawia pytania o sens poświęcenia i możliwość zmiany swojego losu.

Najlepsze sceny i cytaty z Donnie Darko

Jedną z najbardziej pamiętnych scen w filmie jest sekwencja tańca Donniego i Gretchen w szkolnej sali gimnastycznej. Podczas gdy w tle leci przebój "Notorious" zespołu Duran Duran, para oddaje się swoim uczuciom.

Innym kultowym fragmentem jest wstrząsająca scena katastrofy samolotu, który spada na dom głównego bohatera. To właśnie dzięki niej chłopak unika śmierci, gdyż budzi się chwilę wcześniej i wychodzi na zewnątrz.

Do najbardziej znanych cytatów z filmu należą słowa wypowiedziane przez tajemniczego Franka: "28 dni, 6 godzin, 42 minuty, 12 sekund. Tyle ci zostało."

Podsumowanie

Donnie Darko to kultowy już dziś film z 2001 roku, który opowiada historię tytułowego nastolatka. Produkcja łączy w sobie elementy dramatu obyczajowego, thrillera i kina sci-fi. Jake Gyllenhaal stworzył niezapomnianą kreację głównego bohatera, który zmaga się z zaburzeniami psychicznymi.

Reżyser Richard Kelly błyskotliwie buduje nastrój tajemnicy i grozy, snując intrygującą opowieść o losach młodego outsidera. Film porusza wiele filozoficznych zagadnień, między innymi kwestię podróży w czasie i możliwości zmiany przeznaczenia. To produkcja, która na długo pozostaje w pamięci i zmusza widza do refleksji.

Fani kina niezależnego na pewno chcieliby obejrzeć ten obraz online. Niestety, aktualnie Donnie Darko nie jest dostępny legalnie za darmo w internecie. Produkcja pojawia się okresowo w serwisach Netflix i HBO GO. Osoby posiadające subskrypcje tych platform VOD, mogą mieć okazję zobaczyć film na swoich kontach.

Podsumowując, Donnie Darko to prawdziwa perełka kina niezależnego, która z miejsca zdobyła status produkcji kultowej. To film, do którego warto wracać i który z pewnością zachwyci fanów ambitnych, wymagających produkcji. Gorąco polecamy!

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 11838
Udostępnij serial
Cezary Olecki

Cezary Olecki

Witajcie w moim magicznym kinematograficznym królestwie! Jestem architektem tego portalu, gdzie każda klatka ma swoją opowieść, a każda recenzja układa się w mozaikę kina. Jako właściciel, dążę do stworzenia miejsca, gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem, a każdy seans to podróż w nieznane. Tutaj, każdy film, serial czy recenzja mają swój wyjątkowy głos, kształtując nasze spojrzenie na świat. Zapraszam Was do wspólnej eskapady przez krainę filmowych emocji, gdzie każdy ekran to brama do niezwykłych doświadczeń. Gotowi na kinową przygodę? Wkraczajcie do mojego portalu, gdzie marzenia stają się rzeczywistością!

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Flower Films
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Flower Films
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Donnie Darko można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Donnie Darko
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 54m. Gorąco polecam
avatar

Gajdek12

Ocena 7.8 potwierdza, że Donnie Darko to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Donnie Darko z oceną 7.8, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

Donnie Darko ze średnią ocen 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.8 nie przekonuje Cię do obejrzenia Donnie Darko, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Donnie Darko z oceną 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.