alt

Coś. Potwór z głębin izalukaj - Oglądaj cały film bez limitu

rating5.2
75
Ocen
calendar2023
time1h 40m
Oregon, rok 1978. Ben Adams i jego żona Jules są zaskoczeni, gdy dziedziczą opuszczoną nadmorską posiadłość, o której niedawno zmarła matka Bena nigdy nie wspominała. Nie wiedząc, czego się spodziewać, para udaje się na miejsce wraz ze swoją bystrą 7-letnią córką Reią oraz psem Archiem. Nietknięty od 40 lat dom prezentuje się niczym zapomniany relikt, przy plaży i nad oszałamiającą zatoką. Piękno i spokój tego miejsca kontrastują z pytaniem: dlaczego posiadłość była utrzymywana w tajemnicy przez tak długi czas?

Aktorzy

Actor Mark Mitchinson

Mark Mitchinson

Actor Luciane Buchanan

Luciane Buchanan

Actor Graham Vincent

Graham Vincent

Actor Matt Whelan

Matt Whelan

Actor Jack Barry

Jack Barry

Actor Jaya Beach-Robertson

Jaya Beach-Robertson

Actor Holly Shervey

Holly Shervey

Actor Ascia Maybury

Ascia Maybury

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Coś. Potwór z głębin (2023)

Najnowszy horror "Coś. Potwór z głębin" to film, który zapiera dech w piersiach i przeraża do szpiku kości. Akcja rozgrywa się na pokładzie statku badawczego, gdzie grupa naukowców prowadzi niebezpieczne eksperymenty z DNA rekinów. Kiedy ich zabójcze mutacje wymkną się spod kontroli, załoga musi walczyć o przetrwanie z potworem z głębin oceanu.

Film utrzymany jest w konwencji najlepszych horrorów morskich. Mroczne korytarze opustoszałego statku i klaustrofobiczne wnętrza zbiorników, w których drzemie tytułowy stwór, potęgują uczucie grozy i bezradności. Z kolei dynamiczna akcja, efekty specjalne i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że widzowie z zapartym tchem śledzą losy załogi walczącej o życie w pułapce na oceanie.

Aktorzy brawurowo oddają paniczny strach, desperację i determinację w obliczu niebezpieczeństwa. Udało im się stworzyć poruszające portrety ludzi zmagających się z czymś, na co nie byli gotowi - zabójczą istotą nie z tego świata.

Groza z DNA rekina w filmie

Już sam pomysł na mutanta z DNA rekina brzmi przerażająco. Te morskie drapieżniki budzą grozę nawet w naturalnej postaci, a co dopiero w wersji zmutowanej i wściekłej bestii. Twórcy świetnie to wykorzystali, projektując tytułowego potwora jako hybrydę rekina i człowieka o ostrych kłach i bezlitosnej naturze.

Kiedy tylko uwalnia się z laboratorium, zaczyna polować na załogę statku niczym rekin na swoje ofiary. Sceny, w których wynurza się z ciemnej toń wody, by zaatakować kolejne postaci, należą do najbardziej przerażających i zapadających w pamięć.

Z kolei finałową walkę z potworem reżyser nakręcił z prawdziwym rozmachem. To scena godna najlepszych horrorów akcji, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili.

Coś. Potwór z głębin

Niebezpieczne eksperymenty naukowców

Samo sedno historii opowiedzianej w filmie "Coś. Potwór z głębin" stanowią niebezpieczne eksperymenty grupki ambitnych naukowców na odległym od cywilizacji statku badawczym. Pracując w tajemnicy i poza jakąkolwiek kontrolą, w irracjonalnym pędzie do wyników łączą ludzkie DNA z materiałem genetycznym rekinów.

Oczywiście ich działania obierają fatalny obrót, kiedy tworzona przez nich hybryda uwalnia się z laboratorium. Zdesperowani badacze muszą wówczas stawić czoła nie tylko wściekłemu potworowi, ale też konsekwencjom własnej pychy i nieodpowiedzialności. Jak się okazuje, granice nauki lepiej pozostawić nietkniętymi.

Zabójcze mutacje morskiego stwora

Kluczowym punktem fabuły "Coś. Potwór z głębin" jest moment, w którym eksperymenty naukowców wymykają się spod kontroli. Ich genetyczne manipulacje prowadzą do powstania istoty tak zabójczej i nieprzewidywalnej, że zagrażającej całej załodze statku.

Hybryda rekina i człowieka okazuje się niezwykle silna, szybka i bezwzględna w dążeniu do zaspokojenia swego wilczego głodu. Mutacje nadały jej cechy idealnego drapieżnika - ostre kły, wyostrzone zmysły, umiejętność poruszania się pod wodą niczym rekin czy też regeneracji obrażeń.

Staje się więc śmiertelnym zagrożeniem nawet dla całego, dobrze uzbrojonego statku wraz z jego załogą. Tylko nieprzeciętna determinacja i spryt ludzi mogą przeważyć szalę zwycięstwa w tej nierównej walce.

 • Film utrzymuje w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty
 • Poruszające portrety ludzi walczących z okrutnym losem

Walka o przetrwanie załogi statku

W finale filmu "Coś. Potwór z głębin" załoga statku badawczego musi stawić czoła tytułowemu potworowi, by przeżyć. Twórcy zrezygnowali ze zbędnych wątków pobocznych, skupiając się wyłącznie na tej ostatecznej konfrontacji między ludźmi a bestią.

Rozpaczliwa walka o życie każdej z postaci trzyma w napięciu do ostatnich minut seansu. Szczególnie poruszające są losy tych bohaterów, z którymi widzowie zdążyli się zżyć podczas poprzedzającej akcji. I chociaż zakończenie filmu jest niejednoznaczne, daje ono pewną nadzieję na zwycięstwo ludzkiego ducha nad okrucieństwem natury.

Zagrożenie dla ludzkości z oceanu

"Coś. Potwór z głębin" to produkcja, która pokazuje, jak bardzo jesteśmy bezbronni w obliczu potęgi i tajemnic natury. Głębiny oceanów skrywają wiele zagadek i stworzeń, których nie rozumiemy i nie jesteśmy w stanie kontrolować. A nasza beztroska ingerencja w te dziedziny może z łatwością obrócić się przeciwko nam.

Dlatego też film ten stawia pytania o etyczne granice eksperymentów naukowych i przestrzega przed lekkomyślnością wobec sił przyrody. Przekonuje, że pogoń za wynikami za wszelką cenę może przynieść katastrofalne skutki nie tylko garstce badaczy, ale potencjalnie całej ludzkości.

10 Podobnych Filmów:

 1. Dobry piesek!
 2. Koszmarna głębia
 3. Potępienie
 4. Skal - Fight for Survival
 5. Gdy rodzi się zło
 6. Planeta Diuna
 7. Out of Darkness
 8. Stopmotion
 9. Puchatek: Krew i miód 2
 10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 75
Udostępnij serial
Cezary Olecki

Cezary Olecki

Witajcie w moim magicznym kinematograficznym królestwie! Jestem architektem tego portalu, gdzie każda klatka ma swoją opowieść, a każda recenzja układa się w mozaikę kina. Jako właściciel, dążę do stworzenia miejsca, gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem, a każdy seans to podróż w nieznane. Tutaj, każdy film, serial czy recenzja mają swój wyjątkowy głos, kształtując nasze spojrzenie na świat. Zapraszam Was do wspólnej eskapady przez krainę filmowych emocji, gdzie każdy ekran to brama do niezwykłych doświadczeń. Gotowi na kinową przygodę? Wkraczajcie do mojego portalu, gdzie marzenia stają się rzeczywistością!

9 Komentarzy

avatar

Dave021

Coś. Potwór z głębin można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Coś. Potwór z głębin można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 5.2. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 40m.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 40m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 40m. Gorąco polecam
avatar

Matek

Mocna ocena 5.2 sugeruje, że Coś. Potwór z głębin to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 5.2 potwierdza, że Coś. Potwór z głębin to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Coś. Potwór z głębin z oceną 5.2, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!